2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

9. Cracovia Półmaraton Królewski - 8.10.2023

W 9. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego triumfowali Erick Leon Ndiema (1:02:14,3) i Hilda Jelagat Kiptum (1:12:51,6). Najlepszy z Polaków – Mateusz Kaczor finiszował na 4 miejscu (1:04:14,9), najszybsza Polka – Monika Jackiewicz dotarła na metę w TAURON Arenie Kraków jako druga zawodniczka (1:13:18,6).

Drugi na podium był Kennedy Kimutai Kaptila z czasem 1:02:14,5 przegrywając ze zwycięzcą o 0,2 sekundy. Podium uzupełnił Bernard Kipkorir Koros  z czasem 1:03:02,9.  Wśród pań drugie miejsce zajęła Monika Jackiewicz (1:13:18,6), a trzecia była Kenijka Glorius Jepkirui (1:13:45,8).

W ramach 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozegrano też Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów, Nauczycieli i Leśników w Półmaratonie.

W biegu wystartowały 7634 osoby z niemal 50 krajów, a 7590 z nich zameldowało się na linii mety w TAURON Arenie Kraków. Dla 809 z nich oznaczało to również, że zdobyły Królewską Triadę Biegową 2023 za ukończenie 20. Cracovia Maraton, PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców i 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Wspólnie z półmaratończykami sprzed TAURON Areny Kraków tradycyjnie już wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km, która odbyła się pod nazwą „Piątka dla krakowskiego sportu” i zainaugurowała obchody przypadającego w tym roku 15-lecia organizującego te wydarzenia Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Najszybsi okazali się Ukrainiec Roman Adamowicz i Monika Kaczmarek.

Na starcie „Piątki dla krakowskiego sportu” stanęły 1053 osoby, a na mecie zameldowało się 1047 z nich (pakiety odebrało natomiast 1188 z 1279 opłaconych).