2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

8. Cracovia Półmaraton Królewski - 16.10.2022

W 8. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego triumfowali Eric Leon Ndiema (1:02:09) i Wiktoria Kaluzna (1:12:26). Drugie miejsce zajął David Kiprono Metto z czasem  1:02:37. Podium uzupełnił trzeci z Kenijczyków – Paul Tiongik (1:03:11). Jako czwarty finiszował pierwszy Polak – Mateusz Kaczor. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Kenijka Beatrice Cherono (1:14:06). Trzecia była Monika Jackiewicz (1:15:38).

W ramach 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozegrano też Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów, Nauczycieli i Leśników w Półmaratonie.

Linię mety przekroczyło w sumie 5807 z 5845 pochodzących z 39 krajów uczestników niedzielnego półmaratonu, którzy stanęli na starcie. Dla 556 z nich oznaczało to również, że zdobyli Królewską Triadę Biegową 2022 za ukończenie 19. Cracovia Maraton, 15. Biegu Trzech Kopców i 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Razem z półmaratończykami sprzed TAURON Areny Kraków wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Najszybsi okazali się Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko.

W sobotę 15 października odbył się Mini Mini Kraków Run. Najmłodsi biegacze wystartowali, tak jak półmaratończycy, z okolic TAURON Areny Kraków. W zawodach mogły wziąć udział dzieci od 3. do 13. roku życia (roczniki 2009-2019), dla których przygotowanych zostało 5 kategorii wiekowych i dystansów. W sumie wystartowało około 1100 młodych miłośników aktywności fizycznej.