2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - 24.10.2015

W 2. edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego zwyciężył Kenijczyk Elvis Kipkoech z czasem 1:02.45 reprezentujący barwy AZS AWF Kraków Masters. Wśród kobiet najlepsza była Polka Monika Stefanowicz z WKS Grunwald Poznań z wynikiem 1:12.47. Na mecie zameldowało się 5840 osób.

2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski startował z ulicy Stanisława Lema, a meta znajdowała się na płycie głównej TAURON Areny Kraków. Największa w Polsce hala widowiskowo-sportowa była bazą  imprezy. Pierwotnie impreza miała odbyć się w niedzielę 25 października, jednak z uwagi na Wybory parlamentarne została przeniesiona na sobotę.

Równocześnie odbył się bieg na dystansie 5 km. W Krakowskiej Piątce z PZU triumfował Sergii Rybak z Ukrainy. Było to jego drugie zwycięstwo w biegu organizowanym w podwawelskim grodzie w tym miesiącu! 4 października wygrał bowiem 9. PZU Bieg Trzech Kopców. Do Krakowskiej Piątki z PZU zgłosiło się 984 osoby, numery startowe odebrało 787, wystartowało 722, a linię mety przekroczyło 717 z nich.

Podczas 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, Kraków i Czanieckie Makarony ustanowili nowy rekord Guinnessa na „Największą miskę makaronu”. Udało się przygotować 7 900 kg wysokobłonnikowych świderków. To aż o 1 647 kg więcej niż wynosił poprzedni rekord z 12 marca 2010 roku (6 253 kg).