2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - 26.10.2014

Zwycięzcą pierwszej edycji PZU Cracovia Półmaraton Królewski został Kenijczyk Moses Kipruto Kibire z czasem 1:03.50. Wśród kobiet najlepsza była polska lekkoatletka Wioletta Frankiewicz - czas 1:12.59.

Podium uzupełnili Abel Kibet Rop i Martin Muia Mukule wśród mężczyzn oraz Peris Jerono z Kenii i Tatiana Wilisowa z Ukrainy, wśród kobiet.

Najlepszym w odrębnej klasyfikacji PZU Sport Team medale wręczył Yared Shegumo. Nagrody odebrali również najstarsi uczestnicy 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Barbara Prymakowska i 85-letni krakowianin Jan Stachow.

Start biegu zorganizowany został na Rynku Głównym, natomiast meta przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Dystans półmaratoński  pokonało 3740 zawodników.

1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski został wyróżniony nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii Debiut podczas Gali Biegów Masowych