2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - 15.10.2017

Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, jako pierwszy na mecie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego TAURON Arenie Kraków zameldował się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Kenijczyk uzyskał czas 1:03:41. Wśród kobiet najlepsza okazała się Melat Kejeta z Etiopii, z wynikiem 1:12:04.  Drugie miejsce zajął trzykrotny triumfator krakowskiego maratonu Cosmas Mutuku Kyeva, a trzecie Mengistu Zelalem z Etiopii. Tuż za podium uplasował się pierwszy z Polaków – Tomasz Grycko.

Po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji imprezy – w biegu wystartowało 8421 osób, a ukończyło go 8338 z nich.

15 października 2017 r. odbył się wspólny start do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km, czyli 5 dla Kościuszki. Rywalizacja na krótszym dystansie upamiętniała ważny fakt w historii - dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Na linii startu stanęło 807 osób, a 803 z nich zameldowały się na mecie.

Z czasem 14 minut i 48 sekund zwyciężył Rusłan Sawczyk z Ukrainy, wyprzedzając swojego rodaka Dmytro Didowodiuka i Adama Czerwińskiego. W rywalizacji kobiet triumfowała również reprezentantka Ukrainy – Oksana Raita. Druga była jej krajanka Walerja Zinenko, a trzecia Maria Sławik z AZS AWF Kraków Masters.