2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski - 14.10.2018

W 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim zwyciężył Etiopczyk Mengistu Zelalem. Z czasem 1:02:50 wyprzedził Davida Kiprono Metto z Kenii. Na trzecim stopniu podium stanął  Tomasz Grycko. Wśród kobiet triumfowała rodaczka Zelalema – Ayantu Kumela Tadesse (czas 1:15:18). Druga była znana polska biegaczka i trenerka Olga Ochal, a trzecia Aleksandra Brzezińska (obie z Bydgoszczy).

Po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji biegu –  na trasę wyruszyły 8784 osoby, a na linii mety zameldowało się 8758 z nich.

Wspólnie z 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim zorganizowany został bieg na 5 km -  5 dla Niepodległej,  wchodzący w skład krakowskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z czasem 14 minut i 36 sekund tryumfował Adam Czerwiński. Wśród kobiet zwyciężyła Renata Pliś – czas 16 minut i 10 sekund.