2023 / 2022 / 2021 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014

7. Cracovia Półmaraton Królewski - 17.10.2021

Ukrainiec Witalij Szafar i aktualna mistrzyni Polski w półmaratonie Monika Jackiewicz triumfowali w 7. Cracovia Półmaratonie Królewskim. Do mety, zlokalizowanej na płycie głównej TAURON Areny Kraków, dobiegli uzyskując odpowiednio czasy – 01:03:49 i 01:13:40. Na drugim miejscu wśród mężczyzn finiszował Tomasz Grycko  (czas 01:04:34).Na najniższym stopniu podium stanął Damian Kabat (czas 01:05:20). W rywalizacji kobiet drugie miejsce wywalczyła wicemistrzyni kraju Paulina Kaczyńska (czas 01:13:59), a jako trzecia na linii mety zameldowała się olimpijka z Rio de Janieiro Iwona Bernardelli (czas 01:14:24).

Pierwszym krakowianinem na mecie był pracownik naukowy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Tomasz Kobos, który zajął ósme miejsce. Najlepszą przedstawicielką stolicy Małopolski była natomiast dziewiąta wśród pań Anna Luty-Legutko z Teamu Adama Czerwińskiego.

Wielką satysfakcję z dotarcia do mety w TAURON Arenie Kraków miało 4168 z 4189 uczestników, którzy stanęli na starcie. Pakiety startowe odebrało 4418 biegaczy. Z uwagi na obostrzenia sanitarne limit zgłoszeń został ograniczony do 5000 zawodników.

7. Cracovia Półmaraton Królewski odbył się pod hasłem „Na dłuższą metę”, które znalazło się na koszulkach. Przesłanie, które miało podkreślić relacje pomiędzy organizatorami a biegaczami.

Z uwagi na wysokie temperatury podczas imprezy we wcześniejszych latach, start został przeniesiony na godzinę 10.30.